C16F1716-6241-49E9-83CF-AF91DACD0AF8.jpg
 

Nejlepší pulled pork v Brně

Připraveno s láskou × Přirozené stravování

 

PŘIPRAVUJEME JÍDLA ZE ZÁKLADNÍCH SUROVIN. U ZASTÁVKY KARTOUZSKÉ, MŮŽETE OCHUTNAT, JAKÉ JE PŘIROZENÉ STRAVOVÁNÍ V NAŠEM PODÁNÍ.

Foto: Pavel Binder

 

Bistro jsme otevřeli v roce 2017 a znovu otevřeli po drobné rekonstrukci v březnu roku 2019. Najdete ho přímo před nosem, když vystoupíte z jedné z tramvají jedoucích od centra, na zastávce Kartouzské, Pokud pojedete opačným směrem, jsme na straně protější od Veterinárně Farmaceutické Unverzity.

Připravujeme jídla z nejzákladnějších surovin. Tak jak bylo člověku dříve stravování přirozené. Najíte se u nás zejména v paleo dietě a ve veganském provedení. Máme tedy jídlo pro lovce, i pro ty, komu nikdo nic neulovil. Zkrátka pro lovce a sběrače. Používáme momentálně dostupné, čerstvé suroviny. Zejména zeleninu, maso, ořechy, vejce, ovoce a luštěniny, Naopak nepoužíváme potraviny obsahující lepek, mléčné výrobky, nebo rafinovaný cukr. Domníváme se, že tento způsob stravování má blahodárný vliv na lidské zdraví a rovnováhu organismu. Přijďte ochutnat naší stálou nabídku, nebo něco z každodenního dobrodružství.

 

OTEVŘENO

Po, Út, St, Čt, Pá 11:00-16:30

Sobota zavříno

Neděle zavříno

ADRESA

Štefánikova 142/78
Brno Královo pole
612 00

Telefon

+420 530 326 323

co si u nás dnes dáte?

pondělí 11.11.

Denní nabídka

kuřecí kousky na houbách, cuketové a mrkvové nudličky, salát 119,- (paleo,w30)

krůtí špenátový karbanátek s česnekem a mandlemi, květáková kaše, salát 119,- (paleo,w30)

fazolové kari s kokosovým mlékem, cuketové a mrkvové nudle, salát 119,- (vegan)

červená čočka s cuketou, žampiony, sušenými rajčaty a kapary, celerové a mrkvové nudle, salát 119,- (vegan)

zeleninový vývar +10/39,-

mangový zákusek s banánovou čokoládou 40,-

Stálá nabídka:

pulled pork, trhaná krkovička se sázeným vejcem a koriandrovou majonézou, květáková kaše, salát 124,- (paleo,w30)

Nestíháte k nám?

objednávejte na Dáme jídlo nebo na Wolt

IMG_0108.jpeg
IMG_0178.jpeg

Lovem a sběrem

Pojďme kousek zpátky v čase. Asi tak deset tisíc let. V této době žili lidé přirozeně (toto slovo si dobře zapamatujte). Nejen zvířata, rostliny, ale ani naši předkové nebyli domestikovaní. Byli divocí. Ženy živily rodiny sběrem a dělaly zázemí, muži lovili pětinu potravy a přikládali do ohně. Matka Země dávala všechno, co bylo třeba, nikdo do ní nemusel “šťourat”. Co tedy bylo k jídlu? Zelenina, ovovce, ořechy, vejce, maso. Přirozená strava pro naše tělo. Nic jiného nebylo. Těžko dojit divokou krávu. Těžko ze čtyř stébel pšenice upéct rohlík. Těžko pocukrovat palačinku. Docela to dává smysl, že? Jenže proč pak ten croissant s máslem na snídani?

V dneší době, kdy se začínáme navracet ke svým kořenům, začínáme znovu používat obnovitelné materiály, redukovat znečištění, začínáme si čistit i své unavené a přemyšlenkované hlavy, je nasnadě se začít zabývat i tím, co jíme. A co s námi jídlo dělá. Jednoduše se navrátit k tomu, co už jsme dávno uměli a nikdy nezapomněli. Jíst eko.

No a tvoříme i veganská a vegetariánská jídla pro ty, kterým jejich lovec nic neulovil. Docela dost podle vietnamské a thajské kuchyně. Znáte to.